W Gimnazjum nr 1 tradycją jest prężna i efektowna praca Samorządu Uczniowskiego. W latach ubiegłych wielokrotnie braliśmy udział w przedsięwzięciach na skalę ogólnopolską. 

Biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie "Plusssz" "3majmy się zdrowo!" nasza szkoła uplasowała się na bardzo wysokiej pozycji, dochodząc do trzeciego etapu-ogólnopolskiego.

Nasi uczniowie podczas występów

Samorząd Uczniowski co roku organizuje aukcję świąteczną. Pod "młotek" trafiają kartki, szopki, ozdoby choinkowe oraz stroiki świąteczne. 

Uczniowie własnoręcznie przygotowują świąteczne atrybuty

Na aukcję licznie przybywają rodzice

Zebrane pieniądze rokrocznie przekazujemy pobliskiemu Domu Małego Dziecka mieszczącego się obok naszej szkoły. Często także, odwiedzamy wychowanków tej placówki z kolędą.

Sprzedaż świątecznych atrybutów Dzieci z Domu Małego Dziecka wraz ze swoimi opiekunami


Samorząd Uczniowski wystawia swój sztandar w Bazylice Mniejszej w Stalowej Woli, w dniach ważnych dla wszystkich Polaków, naszych świętach narodowych.Skład Samorządu Uczniowskiego na rok 2004/2005

Zarząd Samorządu:

Przewodniczący : Adamczyk Ewa
Zastępcy : Gałka Katarzyna, Bajek Monika


Skład Sekcji SU


-Tanecznej : Malicka Anna, Bober Regina, Piskorowska Ewa, Miazga Aleksandra
-Porządkowej: Ostrowska Justyna, Skrok Karolina
-Dekoracyjnej: Szuba Anna, Lach Izabela, Dziadura Joanna, Sobczyk Roksana
-Organizacyjna: Balawender Paweł, Chwieja Bartłomiej, Walec Damian, Żołądź KacperOpiekunowie Samorządu : p. Lidia Harasymów, p. Brygida Małek


Wieczór pamięci - Czesław Miłosz, Czesław Niemen

Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunami, postanowił uczcić pamięć zmarłych w ostatnich miesiącach polskich artystów, znanych na całym świecie. Czesław Miłosz - laureat Literackiej Nagrody Nobla, autor najpiękniejszych dzieł literatury współczesnej takich jak "Dolina Issy" bądź "Zniewolony Umsył".Czesław Niemen - jeden z najwybitniejszych artystów polskich. Komponował muzykę rockową i jazzową. Był prekursorem big-beatu. Tworzył także muzykę teatralną i filmową, między innymi do filmu "Wesele" Andrzeja Wajdy. W swoich utworach wykorzystywał teksty Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka i Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
Nasi uczniowie, przygotowują wieczór ku pamięci tych wielkich ludzi wieczór słowno-muzyczny. Poezja Miłosza przeplatana utworami Niemena, oczywiście w wykonaniu naszych uczniów. Cały wieczór będzie z pewnością przeżyciem, które zapamiętamy do końca życia.


11 Listopada - rocznica odzyskania przez Polaków niepodległości. 

Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z klasami II d i III c i ich wychowawcami p. Brygidą Małej i p. Beatą Stępak przygotował uroczystość ku pamięci poległych Polaków, która ma za zadanie uświadomić młodemu pokoleniu jak ważna w ich podświadomości powinna być data 11-ego listopada. Apel ten nasi uczniowie wystawią także dnia 11 listopada o godzinie 17 w sali teatralnej kościoła p. w. Trójcy Przenajświętszej.


GÓRA GROSZA

Samorząd Uczniowski czynnie włącza się także w ogólnopolskie akcje charytatywne.
Uczestniczyliśmy w akcji zorganizowanej przez Towarzystwo ?Nasz Dom? pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu p. Krystyny Łybackiej. Mieliśmy na celu uwrażliwienie na potrzeby rówieśników, tolerancję i poszanowanie wszystkich dzieci oraz chęć niesienia pomocy dzieciom najbardziej potrzebującym. Wielki Finał Akcji ?Góra Grosza? odbył się 7 listopada w Krakowie. Nasze pieniążki zostały dostarczone poprzez firmę ?Servisco?. W monetach o najmniejszym nominale (tj.1,2,5 gr) uczniowie nasi zebrali ponad 18 złotych.