strona jest częścią witryny poświęconej pomocy młodzieży która zeszła na drogę zła.
NARKOTYKI A HIP-HOP
HIP-HOP - zagrożenie płynące ze słuchania muzyki hip-hopowej - UKAZUJEMY PAŃSTWU FAKTY!!!


» wyraź swoją opinię w księdze gości! «

WSTĘPNE INFORMACJE | JAK ROZPOZNAĆ TZW. NARKOMANA? | KĄCIK PORAD


kontakt: sluzymy_pomoca@walla.com

WSTĘPNE INFORMACJE
» Od dawna wiadomo, że subkultura tzw. "hip-hopowców" nie stroni od narkotyków. Najpopularniejszym wśród kręgów tzw. "ziomków" narkotykiem jest tzw. "trawka". Cenieni naukowcy z Budapesztu - G. Morall oraz C. Johnson potwierdzili, że RAP oraz muzyka hip-hopowa jest współczynnikiem, który sprowadza młodzież na drogę narkomanii. Naukowcy dowiedli również, że słuchanie hip hopu powoduje znaczne opuszczenie się w nauce oraz zepsucie wewnętrzne dziecka.

słuchając hip-hopu dziecko zaczyna:
• wulgaryzować
• spluwać na ulicę
• późno wracać do domu
• odkładać na bok obowiązki szkolne, jak i rodzinne
• łamać prawo (poprzez palenie narkotyków)
• Jeżeli dziecko jest tzw. "hip-hopowcem" istnieje możliowść, że państwa pociecha zacznie wynosić z domu wartościowe rzeczy i wymieniać je na narkotyk.

Naukowcy dowiedli również, iż muzyka w której powtarzane są co jakiś czas takty, powoduje uszkodzenie części mózgu odpowiedzialnej za prawidłowe funkcjonowanie ośrodka wzrokowego oraz słuchu ("powtarzane w kółko takty, migające światła (takie jak na koncertach) powodują stopniowe uszkodzanie ucha wewnętrznego" - napisał G. Morall). Dodatkowo zaznaczyć należy, iż długotrwałe słuchanie hip-hopu przyczynia się do zaburzeń nadnerczy (tzw. "beaty" powodują rozkurczanie się mięśni gładkich brzucha - powiedział G. Morall.).


JAK ROZPOZNAĆ OSOBĘ BĘDĄCĄ TZW. NARKOMANEM?
» Narkomani najczęściej ubierają się w luźne rzeczy. Nie jest to jednak regułą! Może się okazać, że schludnie ubrany hip-hopowiec jest mimo wszystko narkomanem!. Osoby będące narkomanami często noszą poprzyszywane do kurtek/spodni/plecaków różne emblematy.
Jednym z nich jest tzw. "flaga rastafari".

Kolejnym znakiem jest tzw. "listek".


» Mówiąc luźne rzeczy mieliśmy na myśli ubiór jaki preferują tzw. "hip hopowcy" oraz tzw. "skejci". (skejci to odłam hiphopowców palących haszysz - narkotyk). Ubiór ten charakteryzuje się szerokimi spodniami oraz koszulkami i czapeczkami (tzw. basebolówkami).

» Istotną rzeczą jako wyróżnia hip-hopowców jest to, że używają swojego slangu - często niezrozumiałego dla nomalnych ludzi (policja podejżewa, że hiphopowcy używają go, ażeby zatuszować fakt, że rozmawiają o narkotykach). To właśnie przy użyciu związków frezeologicznych hip hopowcy zamawiają narkotyki u dilerów, jeśli twoja córka/syn przez telefon mówi: "idziemy kiminić palenie", "chodźmy się zbakać" - to oznacza, że właśnie umawia się na dawkę amfetaminy.


» Jeżeli ktokolwiek z Państwa rodziny posiada taki znak przyczepiony gdzieś na ubiorze, należy niemalże natychmiast zrobić badania krwi w celu sprawdzenia czy dana osoba nie zażywa narkotyków. Dalsze obojętne przechodzenie obok tegoż problemu sprawi, że dana osoba stoczy się na samo dno i zostanie tzw. "narkomanem.".

KĄCIK PORAD
• Moja córka/syn ma w kieszeniach dziwne tabletki. Co to jest i co robić?
Tabletki są narkotykiem silnie działającym, powodują tzw. "haj" (haj jest rodzajem odurzenia, które powoduje złość oraz chęć pobicia kogoś). Dodatkowo tabletki powodują zaburzenia układu oddechowego - co podwyższa możliwość uduszenia się podczas odurzenia narkotykiem - tabletką. W przypadku gdy znajdziecie państwo w kieszeni swojej pociechy tabletki należy natychmiast się ich pozbyć (najlepiej przez rękawiczki, gdyż ruszone dłonią powodują uzależnienie)

• Mój syn jest tzw. "dijejem" w hip hopowym zespole. Co to oznacza?
Państwa syn jest osobą odpowiedzialną za tworzenie muzyki w zespole hip hopowym. Cenieni naukowcy dowiedli, że tzw. "dijeje" (rozwinięcie skrótu DJ) są odłamem hip hopowców sięgających po tzw. "tabletki", które są narkotykiem.

• Moje dziecko straciło apetyt, jest ospałe oraz leniwe. Co robić?
Czynnikiem który powoduje takie zachowanie u Twego dziecka są narkotyki. (głównie tzw. "amfa"). Należy baczniej śledzić poczynania dziecka w domu jak i poza miejscem zamieszkania. (istnieje możliwość, że starsi koledzy tzw. "skejci" częstują Państwa pociechę narkotykiem)

wyraź swoją opinię w księdze gości!