Logo
-

Aktualności

     Maj w Łaskarzewie.

GALERIA

     Maj w Łaskarzewie w br. Rozpoczęliśmy i zakończyliśmy na wesoło. W dn. 1 -3 maja miasto bawiło się na Wielkiej Majówce w Alejkach, "Stodole" i nad Stawem. W "Stodole" mieliśmy przyjemność oglądać i słuchać zespołów muzycznych grających muzykę dla dzieci, młodzieży i starszych. Tańczono w rytmie: hip - hop, rap, rock and roll, disco polo i swingowo.

     Były zawody wędkarskie, długodystansowy bieg od Kopca Kościuszki (Krępa), Turniej Bilarda i wiele innych atrakcji z kulinarnymi lokalnymi przysmakami włącznie.

     Na zakończenie miesiąca w dn. 28 - 29 dzięki wolontariuszom i aktywności mieszkańców i organizacji bawiliśmy się pod hasłem "DZIECI - DZIECIOM".

     Dnia pierwszego dzięki patronatowi Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi na trzeźwo świat widziały i przedstawiały dzieci z miasta. Robiły to na różne sposoby: malowały kredą na jezdni (na czas zabawy wyłączono z ruchu ulicę Alejową), sprayem graffiti na płótnie, podczas zawodów rowerowych, skokach kangurów, konkursie czytelniczym, łapiąc mokrą bombę i wiele innych. A wszystko rozpoczęło się o godz. 1500. przekazaniem przez Burmistrza Miasta p. Waldemara Larkiewicza klucza do miasta powołanej na ten czas Dziecięcej Radzie Miasta. Tylko zapadający zmrok przerwał świetną zabawę, chociaż nie do końca bo najwytrwalsi tańczyli przy dyskotece na "czarnym" parkiecie ulicy Alejowej.

     Dzień drugi rozpoczęto również o godz. 1500 tym razem przygotowano oferty dla mieszkańców nieco starszych, o co zadbali min.: strażacy z OSP Łaskarzew. Dzieci uświetniła swoimi występami Strażacka Orkiestra Dęta. Zabawa była na tyle dobra, że jej uczestnicy nie chcieli wracać do domu nawet o godz. 2400.

     Strażacy ze znaną wszystkim sprawnością uprzątnęli teren i na poniedziałek nie było śladu po dwudniowych uroczystościach na ulicy Alejowej.

     Przy okazji organizatorzy kierują szczególne słowa podziękowania dla mieszkańców dla mieszkańców ulicy Alejowej i okolic za wyrozumiałość i cierpliwość, która pozwoliła (notabene po raz pierwszy) skorzystać z ul. Alejowej jako deptaka i parkietu nawet o późnych godzinach wieczornych i nocnych.

     Frekwencja i aktywny udział mieszkańców w majowych atrakcjach wskazuje na to że pomysł organizowania tego typu imprez jest godny powtórzenia. Tak więc do zobaczenia i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Życzliwy obserwator

GALERIA

[Powrót do początku strony]