Kody do NokiiNumer Seryjny aparatu (IMEI)- należy wstukać KOD: *#06#
IMEI: TAC(6cyfr) FAC(2cyfry) SNR(6cyfr) SP(1cyfra)

TAC(Type Approval Code)- Kod Homologacyjny (pierwsze dwie cyfry TAC to kod kraju)
FAC(Final Assembly Code)- Ostateczny Kod Montażu
SNR(Serial Number)- Numer Seryjny
SP(Spare)- Zapasowy
Wersja Oprogramowania w telefonie - należy wstukać KOD: *#0000#
V04.18
18-12-00
NHM-5

Gdzie piewszy wiersz to wersja oprogramowania
Drugi wiersz to data wyadania oprogramowania
Trzeci wiersz to oznaczenie typu telefonu (NHM-5 to Nokia 3310, NSE8/9 to Nokia 3210)
Lepsza Jakość Dźwięku - Enhaced Full Rate
Jest systemem kodowania dźwięku w najnowszych Nokiach (3210, 3310, serii 5100, 6100, 8800, 9110), polepsza znacznie jakość dźwięku. W Polsce jednyną siecią nie obsługującą tego standardu jest Plus GSM. UWAGA! Włączenie kodu oznacza zwiększone zużycie baterii (o około 5%).
Włączenie - należy wstukać kod: *3370#
Wyłączenie - należy wstukać kod: #3370#
Half Rate
Po włączeniu tego kodu telefon nie wykorzystuje całego pasma transmisji przeznaczonego dla GSM, przez to jakość rozmów jest nieznacznie obniżona, ale przy wolniejszym rozładowaniu baterii (o około 30%). UWAGA! Kody na aktywację i dezaktywację Half Rate działają tylko na telefonach z oprogramowaniem do wersji 4.11 (Sprawdzisz to wstukując *#0000#). Funkcja ta zostła zablokowana w nowszych wersjach software'u, ponieważ użytkownicy korzystający z HR mogli uzyskać zniżki u niektórych operatorów
Włączenie - należy wstukać kod: *4720#
Wyłączenie - należy wstukać kod: #4720#
Ciekawe Rozwiązanie
Jeżeli jesteś posiadaczem telefonu Nokia (3210, 3310, 2110i, serii 5100, 6100, 8100, 9000, 9100) to powinno zadziałać. W menu swojego telefonu wybierz menu - spis połączeń - ustawienia kosztów połączeń. Wybierz opcje limit kosztów i ustaw jako np. 2001 (przykładowo rok), następnie przejdź do menu Pokaż koszt w walucie i jako wartość impulsu wpisz 1, a jako nazwa waluty wpisz np. ROK lub GSM. Po wszystkim na ekranie twojego telefonu powinno widnieć odpowednio ROK 2001 lub GSM 2001. Oczywiście możesz wpisywać co tylko chcesz np. swój nemer telefonu. UWAGA!W tym wypadku niezbędny będzie PIN2 aby wejść do opisanych wyżej opcji.
Dokładne informacje o telefonie
Kod ten umożliwia wejście do trybu serwisowego telefonu.
Włączenie - należy wstukać kod: *#92702689#

Numer Seryjny telefonu - IMEI (International Mobile Equipment Identification)
Data produkcji - MADE (w formacie - miesiąc.rok)
Data zakupu - Purchasing date (w formacie - miesiąc.rok), można ją zmodyfikować ale tylko jeden raz
Data naprawy - Repaired (jeśli telefon był naprawiany)
Transmisja danych użytkownika - Transfer user data
Life timer - łączna długość połączeń
UWAGA! Po wpisaniu kodu trzeba wyłączyć telefon i ponownie go włączyć.
WSZYSTKO O SIMLOCK'u
(materiał ze strony www.nokia-gsm.prv.pl) SP-Lock (czyli Service Provider Lock) lub SIM-Lock to blokada dostawcy usługi,czyli operatora konkretnej sieci telefonii GSM. Po tym jak się telefon zablokuje do jednego operatora to wkładanie karty innego operatora powoduje komunikat błędu i telefon nie działa z tą "obcą" kartą. W większości telefonów firmy Nokia można zablokować telefon do maksymalnie czterech operatorów. Jednak w większości przypadków jeśli dany telefon jest zablokowany to tylko do jednej sieci - tzw. "lock 1".
Ogólna postać kodu jest następująca: #pw+Master code+Y#
gdzie "Master code" to 10-cio cyfrowy kod, a "Y" to numer blokady - tzn. "1", "2", "3" lub "4". Literki "p" i "w" to pause i wait i uzyskuje się je naciskając klawisz "*" szybko kilka razy.
Przykład: aby usunąć blokadę nr 1 wstukaj: #pw+Master code+1#

Najpewniejszym sposobem sprawdzenia czy telefon nie ma SIM-Locka jest włożenie do nieg karty innego operatora niż ta, z którą pracował dotychczas. Można też wprowadzić 10 przypadkowych cyfr jako "Master code", np. aby zobaczyć czy telefon ma (najczęściej stosowaną) blokadę 1 wstukaj: #pw+1234567890+1# Jeżeli pojawi się napis "SIM was not restricted" - oznacza to, że masz szczęście i Twój telefon nie posiada SIM-Locka. Jeśli zaś "Code error" - to znaczy, że masz SIM-Locka i wprowadziłeś błędny Master code, a jak "SIM protection turn off" - to składam Ci gratulacje, gdyż właśnie pozbyłeś się SIM-Locka ;))
UWAGA! Sprawdzenie obecności SIM-Locka tym sposobem może spowodować w razie jego obecności i wprowadzenia trzykrotnie nieprawidłowego Master code'u, że nie będziemy w stanie w przyszłości zdjąć SIM-Locka nawet znając poprawny Master code (wówczas będzie się pokazywał napis Not allowed). Dlatego sposób ten należy stosować jedynie w ostateczności.
UWAGA! Proszę nie utożsamiać Master code'u z numerem IMEI Waszega aparatu, ani Security cod'em wygenerowanym za pomocą programu sid. Master code może zostać wygenerowany na podstawie numeru IMEI za pomocą odpowiedniego programu (współpracującego z częścią hardware'ową TDB-4), który mają pracownicy danego operatora.

KOD: *#746025625# (czyli *#sim0clock#) - pozwala sprawdzić czy zegar karty SIM (SIM-Clock) można zatrzymać (wówczas otrzymamy SIM clock stop allowed). Powyższy kod informuje czy karta SIM umożliwia zatrzymanie zegara transmisji (a co za tym idzie - całej transmisji karty SIM z terminalem). Nie ma jednak możliwości, aby użytkownik sam zatrzymał zegar transmisji. Decyduje o tym terminal (tak samo jak o wielu innych parametrach akumulatora ). Generalnie możliwość wyłączenia zegara transmisji wpływa na dłuższy czas pracy w trybie czuwania (standby).