- strona gówna
- o szkole
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy
- sprawdzian
- szkoła z klasą
- galeria - harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
- programy nauczania
- konspekty - Klub Europejski
- szkolna gazeta   "Kleks"
- samorząd
   uczniowski
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów


Jesteśmy szkołą z klasą

28 stycznia 2004r. po raz czwarty Szkolny Klub Europejski ,, Bliżej Europy" zorganizował Miejski konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej . Wzięło w nim udział 14 dwuosobowych drużyn z sosnowieckich szkół podstawowych. Uczniowie mogli błysnąć wiedzą na temat organizacji unijnych oraz państw członkowskich. Opiekunki klubu : mgr Anna Danielewska i Joanna Kluszczyńska zadbały, by konkurs nie był nudny.


Przygotowały program artystyczny, podczas którego uczniowie zaprezentowali tańce hiszpańskie. Gościnnie wystąpili członkowie osiedlowego klubu ,, Bakcyl" oraz para taneczna: Agnieszka Tarkowska i Dawid Kwarciany.
W pierwszym etapie uczestnicy wypełniali testy, na podstawie których wyłoniono finałową piątkę. Drugą część zmagań poprzedziła inscenizacja baśni, przygotowana przez klasę Vb pod opieką wychowawczyni oraz występy zespołów szkolnych. Ustną część konkursu podzielono na trzy rundy. Najpierw zawodnicy odpowiadali na pytania związane z kulturą, architekturą i gospodarką krajów unijnych oraz tych, które graniczą z Polską i niebawem przystąpią do Wspólnoty. Następnie losowali dwa pytania dotyczące muzyki i literatury. Ta część rywalizacji wzbudziła najwięcej emocji i podobała się uczniom najbardziej. Na koniec finaliści musieli wykazać się wiedzą z geografii i na przygotowanych mapkach zaznaczyć kraje należące do Unii Europejskiej oraz podać ich nazwy.
Największą wiedzą popisali się Ewelina Majewska i Przemysław Tosza z SP nr 25, drugie miejsce zajęły uczennice naszej szkoły- Katarzyna Nowak i Marta Stąsiek przygotowane przez panią mgr Magdalenę Szczerbowską . Trzecia nagroda przypadła Damianowi Halikowi i Aleksandrze Podsiedlik z SP nr 40. Zwycięzcy otrzymali programy multimedialne do nauki języków, słowniki i zestawy do badmintona.


Współzawodnictwo było zacięte, ale przyniosło uczestnikom wiele radości . Konkurs udowodnił , że młodzież ma dużą wiedzę o Europie. Przedsięwzięcie zostało ocenione pozytywnie przez naszego gościa- naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pana Piotra Wesołowskiego, dyrekcję szkoły oraz samych uczestników.
powrót