| Główna | Klamm | Banki | Surfbar | Odradzam | Linki | Inne | Dla dzieci |
| Kontakt | Artykuły | Angielski - pomoc | Niemiecki - pomoc |

częśći motoryzacyjne

Praca w Norwegii - platformy wiertnicze (bez pośredników)

Przygotowane na podstawie materiałów norweskiego biura pracy AETAT

  Informacja na temat przemysłu wydobywczego (ropa, gaz) - zatrudnienie

Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers Rynek
  
Na norweskim szelfie kontynentalnym istnieje wysoka aktywność gospodarcza. Aktywność ta związana jest głównie z inwestycjami w rozbudowę pól wydobywczych takich jak Ormen Lange i Snøvit. Do dużej aktywności w tym rejonie przyczyniły się również inne inwestycje np. plany rozbudowy wielu małych, świeżo odkrytych pól. Przewiduje się, że w roku 2005 ogólne inwestycje osiągną rekordowy, historyczny poziom. Jednak przewiduje się, że produkcja ropy będzie się zmniejszać w najbliższych latach. Dlatego poszukiwanie nowych pól wydobywczych jest priorytetem i w 2005 roku odbędzie się więcej poszukiwań i odwiertów.

    Dlatego jest zwiększone zapotrzebowanie  na doświadczony personel w następujących dziedzinach : odwierty (obsługa), obsługa produkcji - technicy wiertnicy, pracownicy budowlani, malarze przemysłowi, inżynierowie ze stosownym doświadczeniem (wiercenie, zbiorniki, branża elektryczna itp).

   Proszę zauważyć, że tylko 35% zatrudnionych w norweskim przemyśle wydobywczym pracuje na pełnym morzu. Większość firm zatrudnia pracowników posiadających umiejętności pozwalające na pracę łączoną - na morzu i na nabrzeżu.

 

Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers Język
   W norweskim przemyśle wydobywczym stosowane są języki - norweski i angielski. Wskazana jest łatwość posługiwania się jednym z tych języków. Wcześniej  w tym przemyśle dominował język angielski, ale teraz język norweski jest preferowany przez większość pracodawców.

 

Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers Kursy bezpieczeństwa i certyfikaty medyczne
   W przypadku dopuszczenia do pracy w tej branży musisz posiadać certyfikat ukończenia specjalistycznego kursu bezpieczeństwa. Kursy takie prowadzą szkoły uprawnione przez OLF - Oljeindustriens landsforening (krajowe stowarzyszenie firm z branży wydobywczej). Na ich stronie www.nutec.no znajduje się lista szkół i kursów. Jednak kursy takie są kosztowne i prowadzone w języku norweskim. Jest także kilka kursów oferowanych w języku angielskim. Dodatkowo do kursu bezpieczeństwa wymagany jest medyczne zaświadczenie o stanie zdrowia i możliwości pracy w branży wydobywczej.
   Proszę zauważyć, że sam kurs bezpieczeństwa nie wystarczy do podjęcia pracy.

 

Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers Wymagane wykształcenie
  
(Wyższe, 3-5 lat) Inżynierowie branży petrochemicznej oraz geolodzy i geofizycy. W celu zaakceptowania (uznania) polskiego wykształcenia można skontaktować się z www.nokut.no 

 

Sprawdź ten adres jeśli masz odpowiednie doświadczenie - możesz znaleźć pracę na całym świecie (w branży gaz i ropa) -  www.worldwideworker.com 

 

   (Techniczne, 2-3 lata) Absolwenci szkół branży petrochemicznej. Również wszelkich szkół wiertniczych, spawalniczych. Mogą zostać przyjęci także absolwenci szkół mechanicznych i elektrycznych. Przemysł wydobywczy potrzebuje też ludzi z wykształceniem w kierunku mechaniki przemysłowej i automechaniki.
    Niemożliwe będzie uzyskanie zatrudnienia jeżeli swoich umiejętności nie będziesz mógł potwierdzić stosownym dyplomem ukończenia szkoły. Żeby mieć realne szanse zdobycia pracy musisz też mieć odpowiednie doświadczenie.

 

Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers Jak znaleźć pracę
   AETAT jest bazą danych zawierającą zapotrzebowanie w branży wydobywczej na różne stanowiska. Praca na platformach wiertniczych nie jest traktowana w specjalny sposób, niczym się nie różni od innych stanowisk w branży wydobywczej. Dlatego wszelkie zgłoszenia rozpoznawane są zgodnie z wykształceniem i aktualnym zapotrzebowaniem na konkretne stanowiska. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat aktualnie oferowanej pracy - proszę dzwonić na  "Job line" ("Grønn linje"). Znajduje się tam kompletny przegląd ofert na aktualnie potrzebne stanowiska w całej Norwegii. Numer telefonu (Norwegia) :  +47 800 33 166 (od 8.00 do 18.00).

   Informacja o wolnych miejscach pracy znajduje się również na stronie www.aetat.no . Na stronie www.oilinfo.no możesz znaleźć informacje o wolnych miejscach pracy i listę potencjalnych pracodawców.

 

Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers Proszę zwrócić uwagę
   Obywatele Norwegii posiadający niezbędne kursy, wykształcenie i doświadczenie są preferowani przy zatrudnianiu i często w pełni wypełniają zgłoszone wakaty. Musisz mieć świadomość, że łatwiej będzie otrzymać etat na platformie wiertniczej jeśli poosiadasz już jakieś doświadczenie w przemyśle wydobywczym (ropa, gaz).

   Zauważ, że w niektórych krajach mogą działać agencje lub osoby wykorzystujące szukających pracy w Norwegii na platformach wiertniczych. Żądają pieniędzy, za błędne informacje i nadzieje na prace na platformach wiertniczych.
   Firmy z branży wydobywczej każdego miesiąca otrzymują setki podań od ludzi, którzy chcą pracować na platformach (często od nieodpowiednich ludzi). Ale to nie jest miejsce do wysyłania takich podań ponieważ to nie jest droga do firm, które prowadzą nabór personelu.
   Szukaj wolnych miejsc pracy na stronach firm (czasami firmy same ogłaszają, kogo potrzebują do pracy) lub na stronie www.aetat.no i wyślij swoje podanie jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje. Za znalezienie pracodawcy nic nie zapłacisz.

 

Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers Interesujące strony

www.aetat.no - The Norwegian employment service homepage
www.olf.no - Information about the oil industry in Norway
www.muligheter.net - Information about the oilindustry, vacancies, links
   to employers, education within the oilindustry (in Norwegian)
www.nopef.no - The trade union information site (oil industry)
www.offshore.no - The trade union information site
www.oilinfo.no - Information about employers, some vacancies
www.npd.no - Norwegian Petrolium Directorate
www.ofsa.no - The trade union information site
www.nutec.no - Safety course training

 

*** Sprawdź również ten temat ! *** Sprawdź również ten temat ! *** Sprawdź również ten temat ! ***
Praca za granicą - cały świat >>

 

   Oil and Gas companies

Amerada Hess Norge A/S - www.hess.no
BP - www.bp.no
ChevronTexaco - www.chevron.com
ConocoPhillips Norge AS - www.conocophillips.no
Det Norske Oljeselskap AS - www.dno.no
DONG Norge - www.dong.dk
Esso Norge - www.exxonmobil.no
Gaz de France Norge - www.gazdefrance.com
Idemitsu Petroleum Norge a.s - www.idemitsu.co.jp
Marathon Petroleum Company - www.marathon.com
Norsk Agip A/S - www.eni.no
Norsk Hydro ASA - www.hydro.no
A/S Norske Shell - www.shell.no
OER oil AS - www.oeroil.no
Paladin Resources (Norway) Ltd - www.palardinresources.plc.uk
Petoro AS - www.petoras.no
RWE Dea Norge AS - www.rwe-dea.no
Statoil ASA - www.statoil.no
Talisman Energy Norge AS - www.talisman-energy.com 
Total - www.total.no

 

 

powrót  >>

 

  

 

Nie przegap tego !!!

Praca dodatkowa - klamm, Yuwie, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers   Czy wiesz co to jest Yuwie...? Jeśli nie - to sprawdź co możesz stracić. Taka okazja może się nie powtórzyć. Bądź jednym z pierwszych, którzy zarabiają z Yuwie
Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers   Pierwszy taki projekt na świecie! Szwedzka solidność i uczciwość to gwarancja powodzenia projektu. Pasywny dochód dla Ciebie - więcej tutaj "Pasywny dochód"
Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers   Pracowałeś za granicą? Zaplaciłeś tam podatek? Prawdopodobnie dopłacisz jeszcze w Polsce. Jak uciec fiskusowi - czytaj dział "Artykuły"
Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers   Platformy wiertnicze - bez pośredników, merytoryczny opis, lista potencjalnych pracodawców. Zobacz w dziale "Artykuły"
Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers   Super przewodnik - Londyn (pobierz za darmo), darmowa bramka SMS (24/7 - zawsze czynne), cały świat - zobacz w dziale "Inne"
Praca dodatkowa - klamm, surfbar, gptr, e-gold, moneybookers   Świetna okazja do zarobienia pieniędzy w naszym rodzimym e-biznesie. Pierwsi zarobią najwięcej - nie zwlekaj więc i zrejestruj się już teraz.

 

Forrest Gump :
Staraj się nie spieprzyć roboty. Niektórych to ucieszy, pozostałych zdziwi.| Główna | Klamm | Banki | Surfbar | Odradzam | Linki | Inne | Dla dzieci |
| Kontakt | Artykuły | Angielski - pomoc | Niemiecki - pomoc |

Upominki - puchary, kufle |noclegi Szklarska Poręba |speedway blog