UWAGA!!
Aktualna strona gimnazjum jest pod nowym adresem
www.gp2.lubaczow.pl kliknij link

     ..:: SEJM - mamy posłankę !!! ::..

             W piątek 28 maja otrzymałam wspaniałą wiadomość. Mój wysiłek nie poszedł na marne. Moja praca w konkursie organizowanym przez kuratorium oświaty, która pani mgr Renata Kubrak wysłała do Warszawy, została zauważona. Nagrodą było uczestnictwo w X Sesji sejmu Dzieci i Młodzieży. Tak więc zostałam posłanką na Sejm, reprezentującą Gimnazjum nr 2 im. Jana II Sobieskiego w Lubaczowie.
             Zbiórka uczestników Młodzieżowego Parlamentu z Podkarpacia wyznaczona została w Tarnobrzegu dnia 31 maja. Autokar zabrał nas do stolicy. Tam podziwialiśmy piękno pałacu w Łazienkach, starówkę warszawską, wiele różnych zabytków i pomników. Zmęczeni, ale szczęśliwi zostaliśmy zakwaterowani w hotelu. Następnego dnia czekała nas wizyta w Sejmie. Odświętnie ubrani wkraczaliśmy do budynku. Znaleźliśmy się w tłumie osób znanych z ekranów telewizyjnych "Wiadomości". Zostaliśmy oficjalnie przywitani przez Jolantę Pieńkowską oraz wielu sławnych polityków m.in. Krzysztofa Janika. Potem zaczęło się "polowanie" na autografy. Spotkaliśmy uśmiechniętego Tomasza Nałaęcza, sympatycznego Donalda Tuska oraz pana Zbigniewa Kuźmiuka a także innych znanych polityków.
             O godz. 11 zostaliśmy poproszeni na salę obrad. Reprezentanci województwa podkarpackiego zajęli miejsca posłów z partii Prawo i Sprawiedliwość. Wysłuchaliśmy prelekcji Józefa Oleksego i prof. Belki. Każdy młody poseł dostał imienną teczkę z materiałami i dokumentami dotyczącymi tematu obrad. Były to trzy apele.
             Starsi koledzy wychodząc na mównicę zgłaszali swoje poprawki do apeli, na które głosowaliśmy. Siedząc w Sejmie, czuliśmy się jak prawdziwi posłowie mogący decydować o treści i kształcie ustawy. Całe debaty trwały ponad cztery godziny. Następnie zostaliśmy ugoszczeni obiadem w restauracji poselskiej. Najedzeni i szczęśliwi opuściliśmy budynek Sejmu z nadzieją, że być może część z nas wróci tu jako dorośli, prawdziwi posłowie.

                                   (nazwisko uczennicy usunięte) - kl. II d kluknij, by zobaczyć pozostałe zdjęcia
     ..:: Dzień SPORTU ::..

Z okazji Europejskiego Dnia Sportu w naszym gimnazjum w dniu 4.06.2004 r. odbyły się Pierwsze Starozytne Igrzyska Olimpijskie.
Celem tej imprezy było uzyskanie przez uczniów informacji na temat greckich igrzysk olimpijskich, rozwijanie umiejętności działania na rzecz innych poprzez udział w przygotowaniu uroczystości oraz prezestrzeganie zasady "fair play" podczas zawodów sportowych.
Uczniowie uczestniczyli w czterech konkurencjach:
  • bieg na dystansie 250 metrów (jako jedno okrążenie stadionu)
  • rzut beretem (jako rzut dyskiem)
  • skok w dal
  • zapasy

W zawodach udział wzięły reprezentacje dziewczat i chłopców ze wszystkich klas.
Swoim faworytom we wszystkich konkurencjach kibicowała cała młodzież z naszej szkoły oraz nauczyciele i rodzice.

Oto nasi honorowi zwycięzcy

- w biegu na dystansie 250 m:
  kategoria dziewcząt     miejsce     kategoria chłopców  

Jolanta Gelmuda

I

Bartek Wojtaszek

Edyta Szczepanowicz

II

Damian Sienkiewicz

Katarzyna Szajdecka

III

Artur Stasik


- w rzucie beretem:
  kategoria dziewcząt     miejsce     kategoria chłopców  

Monika Ozimek

I

Konrad Wójtowicz

Izabela Mazurkiewicz

II

Michał Babik

Izabela Rogoża

III

Witold Kornaga


- w skoku w dal:
  kategoria dziewcząt     miejsce     kategoria chłopców  

Małgorzata Rębiś

I

Dariusz Rebuś

Magdalena Golasz

II

Marcin Kryczko

Aneta Sęga

III

Paweł kopciuch


- w zapasach:
  kategoria dziewcząt     miejsce     kategoria chłopców  

Barbara Cichowska

I

Krzysztof Sioma

Ewelina Pałczak

II

Rafał Artym

Kinga Strojny

III

Tomasz Antonik


Najlepszymi zawodnikami w piłkarskim turnieju "Obroń się! Wygraj" zrealizowanego w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" zostali:

Jarosław Mazur i Konrad Kopciuch


Pani Dyrektor Maria Magoń ukoronowała wszystkich zwycięzców pamiątkowymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

fotki ...

     
     ..:: Dni Lubaczowa - ŻAKINADA ::..

Dni Lubaczowa jak co roku rozpoczęte zostały zakinadą, która przechodzi ulicami miasta. Uczestniczylismy w niej oczywiście.

            Jak się zaprezentowaliśmy ???

ZOBACZ ...

     
     ..:: Dzień EUROPEJSKI ::..

"Europa to my" - Dzień Europy w naszym Gimnazjum

    

25 maja 2004 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy, zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski "Eurogim 2 Sobieski". W tym roku miał on szczególne znaczenie, ponieważ 1 maja Polska znalazła się wśród 10 nowych członków Unii Europejskiej. W związku z tym wydarzeniem postanowiliśmy zaprezentować nowe państwa członkowskie. Nawiązaliśmy kontakty z placówkami dyplomatycznymi tych krajów, otrzymaliśmy materiały informacyjne, które wykorzystali uczniowie klas drugich i trzecich przygotowując kalejdoskop europejski. Nasze spotkanie zaszczycili goście: Burmistrz Miasta Lubaczowa pan Janusz Waldemar Zubrzycki, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Witold Argasiński, Przewodniczący Rady Rodziców przy naszym Gimnazjum pan Franciszek Kosiński i SKE "Eurolub" przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 z opiekunem panią Teresą Grycko. Spotkanie rozpoczęliśmy hymnem zjednoczonej Europy w wykonaniu szkolnego chóru Canzone. Imprezę prowadzili uczniowie kl. II D Oksana Pazyczuk i Piotr Czekalski. Na początku przypomnieli krótko historię Unii Europejskiej. Następnie poszczególne klasy prezentowały kolejne kraje w formie scenek, tańca, piosenek, lekcji, itp. Kl. II E - Cypr; o wrażeniach z tego pięknego zakątka opowiedział turysta, a tancerki jako owoce cytrusowe wykonały egzotyczny taniec. Kl. III E zaprosiła nas do Estonii - kraju białych nocy. Kl. III D zachwalała uroki Balatonu i innych węgierskich atrakcji. Kl. III A i III B na szkolnych lekcjach opowiedziały o Malcie i Słowenii. W przerwie udaliśmy się do "Europejskiej zagrody" - nasze zwierzęta wypowiadały się o plusach i minusach przynależności do UE. W dalszym ciągu prezentacji państw kl. II D i II C przedstawiły naszych południowych sąsiadów. Z Czech przybyli bohaterowie bajek: Rumcajs z Hanką i Cypiskiem, Krecik i inni, a biuro podróży "Słowacki Raj" zachęcało do wyjazdu na Słowację. Kl. II B na czele z królem Władysławem Jagiełło i wieszczem Adamem Mickiewiczem zachwalała uroki Litwy. Kl. III C zapoznała nas z historią Łotwy. Kalejdoskop nowych krajów unijnych zakończyła kl. II A prezentując naszą Ojczyznę przy dźwiękach muzyki Chopina. Gości częstowano słodkościami kuchni narodowych. Uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze, tak jak i laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej, którzy zadeklamowali nagrodzone wiersze. Świetną zabawę zapewnił nam występ laureatów Dnia Europy 2003 - greckiego duetu z kl. II B, który zatańczył Zorbę. Spotkanie zakończyliśmy piosenką odśpiewaną wspólnie z naszą szkolną solistką Ewą Maziarz pt. "To nasza szkoła, to Europa".

... zobacz zdjęcia

     
     ..:: Temat lekcji: Kamień bruśnieński ::..


    10 maja 2004 roku lekcja historii była inna niż dotychczas, bez książek, zeszytów i mnóstwa dat. W zamian mieliśmy przyjemność gościć p. Henryka Janczurę rzeźbiarza, który tworzy w kamieniu. Nasz gość przeniósł nas w świat piękna i sztuki - świat z kamienia bruśnieńskiego.
Wiedzieliśmy już dużo o rzeźbie brusnieńskiej przygotowując folder z przykładami kamieniarki (krzyże, kapliczki). Stworzyliśmy gazetkę szkolną, na której prezentujemy efekty naszych poszukiwań w terenie. P. Henryk Janczura przedstawił nam krotki rys historyczny Brusna Starego, znanego już jako ośrodek kamieniarski od polowy XVI wieku. Cyt.: "Na początku kamieniarze produkowali proste krzyże bez ozdób, motywów dekoracyjnych. Z biegiem czasu wyroby ich stawały się coraz lepsze, urozmaicone". Zapoznani zostaliśmy z sylwetką Grzegorza Kuźniewicza jednego z najwybitniejszych twórców naszego regionu, z przełomu XIX i XX wieku. Jego dzieła spotkać możemy dziś we Lwowie, Stanach Zjednoczonych i na ziemi lubaczowskiej.
Niestety przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje i doskonalone umiejętności zostały zapomniane. Wraz z wysiedloną ludnością ukraińską odeszli też bruśnieńscy kamieniarze, zostawiając po sobie jedynie swoje rzeźby i pomniki.
Pan Henryk Janczura pokazał nam też wiele zdjęć przedstawiających ciekawe obiekty, zabytki wykonane z kamienia bruśnieńskiego. Zapoznał nas również ze swoją twórczością, wzbudził w nas chęć udziału w warsztatach rzeźbiarskich, które niedługo mają się rozpocząć.


Oksana Pazyczuk kl. 2 d          


    


   


     ..:: Egzamin GIMNAZJALNY ::..


kliknij, żeby zobaczyć więcej ...

kliknij na zdjęcie, żeby oglądać inne zdjęcia


     ..:: Dzień ZIEMI ::..

     W dniu 28 kwietnia odył się apel z okazji obchodów DNIA ZIEMI. Podsumowaniem konkursów było wręczenie nagród i dyplomów dla wyróżnionych w nim uczniów.
     Klasa 2c przygotowała fajną ekologiczną scenkę o ochronie środowiska.
Przedstawiono nam wyniki ankiety przeprowadzone wśród mieszkańców naszego miasta i uczniów gimnazjum dotyczacej ochrony środowiska i czystości Lubaczowa.
W czasie apelu odbył się również konkurs wśród przedstawicieli uczniów wszystkich klas.
   Zwycięzcą został Dawid Parafiński z kl. 1c.

          
       
     

     ..:: Dzień SYBIRAKA ::..

Jak co roku miało miesjsce w dniu dzisiejszym (20.04.2004 r.) miało miejsce spotkanie z sybirakami, którzy podzielili się z nami swoimi przeżyciami z okresu zsyłki. Uczniowie klas III zaciekawieni słuchali wspomnień z tego okresu.

           

Serdzecznie dziękujemy Sybirakom za odwiedzienie naszej szkoły i udzielenie niezapomnianej lekcji historii


     ..:: Kiermasz Wielkanocny ::..

W sobotę 3 kwietnia wspólnie z innymi szkołami uczestniczymy w kiermaszu "Wielkanocny zajączek".
Przygotowaliśmy wspólnie (uczniowie, rodzice i nauczyciele) wiele rzeczy związanych z Świętami Wielkiej Nocy.
Na naszym stoisku będzie można obejrzeć i kupić palmy wielkanocne, pisanki, drapanki, stroiki wielkanocne, baranki, kurczaczki a także wielkanocne baby i owies.
Część naszej pracy i przygotowań do kiermaszu przedstawiamy na zdjęciach poniżej.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas w sobotę (3kwietnia) w rynku przy parku


        
        


    Sobota: godziny poranne - w oczekiwaniu na stoliki i parasole

        
  

  
    Czas kiermaszu wypełniony był dla nas cięzką pracą,
   ale cieszymy się widząc, że to co robimy jest potrzebne.
   Zimno jakim przywitała nas poranek bardzo szybko przerodziło
   się w "gorączkę" pracy.

        
        
              

     ..:: Pierwszy DzieŃ WiOsNy ::..
W poniedziałek - czyli zaraz po przyjściu kalendarzowej wiosny witaliśmy ją w szkole !
Czekał tu na nas przygotoway pokaz karate - jako pierwsza część programu i druga część - program z udziałem gimnazjalistów (konkursy i współzawodnictwo)

Zobacz relację zdjęciową !!!

             
           
           

     ..:: uwaga    K O N K U R S   !!!    ::..

KONKURS DLA GIMNAZJALISTÓW!


Honorowy patronat nad konkursem

objął Burmistrz Lubaczowa - Janusz Waldemar Zubrzycki


Czy potrafisz łączyć historię z teraźniejszością? Znasz receptę na udane życie? Masz poczucie humoru? Chcesz pokazać, co potrafisz? Masz okazję zaprezentować swoje poglądy, a jeśli nas przekonasz - na pewno zostaniesz doceniony!

     Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Lubaczowie ogłasza I Powiatowy Knkurs, którego bohaterem jest patron szkoły - król Sobieski.
     Aby wziąć udział w zmaganiach, wystarczy pisemnie opracować jeden z poniższych tematów w terminie do 15 maja. Prace ( zawierające imię i nazwisko ucznia, wiek, adres a także nazwę szkoły) prosimy wysyłać na adres: Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego, ul. Słowackiego 9a, 37 - 600 Lubaczów
     Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Wyróżnione prace będą opublikowane w regionalnym miesięczniku społeczno - kulturalnym ,,Teraz", a ich autorzy będą pisemnie poinformowani o wynikach konkursu.
Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej sesji 10 września 2004 roku, z okazji święta szkoły.

    OTO ZADANIA. WYBIERZ JEDNO Z NICH!
1) Przepis na udane życie( w oparciu o biografię króla) - przemówienie
2) Jestem adresatem listu Jana III Sobieskiego - monolog wewnętrzny
3) Po co nam patroni szkół? Jakich ideałów szuka współczesna młodzież? - felieton
4) Napisz list do kolegi (koleżanki), w którym przedstawisz w ciekawy sposób patrona szkoły Jana III Sobieskiego

                        ŻYCZYMY POWODZENIA!!!!!

     ..:: Karta motorowerowa !!! ::..
     UWAGA !!!

              - egzamin na kartę motorowerową

Rozmiar: 15784 bajtów            Rozmiar: 15784 bajtów


Wszyscy chętni do uzyskania karty motorowerowej proszeni są o zgłoszenie się do pana Z. Zabrońskiego lub T. Ratowskiego do 19 marca 2004 r.

Egzamin teoretyczny (przepisy ruchu) - koniec kwietnia
Egzamin praktyczny (jazda) - maj

     ..:: Propozycje na ferie ... ::..

Rozmiar: 15784 bajtów    Rozmiar: 15784 bajtów
Rozmiar: 15784 bajtów    Rozmiar: 15784 bajtów

W czasie ferii zapraszamy do pracowni komputerowej.

Zajęcia będą prowadzili mgr Józef Duda i mgr Tomasz Ratowski


      pierwszy tydzień (16-20 luty) - mgr Józef Duda

16 luty 2004
  Wykonywanie zdjęć aparatem cyfrowym
17 luty 2004
  Poznanie programu PhotoShop 7.0
18 luty 2004
  Praca w programie PhotoShop - obróbka zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym
19 luty 2004
  Poznanie programu graficznego FLASH MX. Wykonanie prostych animacji.
20 luty 2004
  Poznanie programu graficznego DREAMWEAVER MX. Umieszczenie na stronie internetowej przygotowanych fotografii i animacji.

      drugi tydzień (23-27 luty) - mgr Tomasz Ratowski

23 luty 2004
  Dostosowanie rozmiaru i jakości pliku graficznego do wymagań stron WWW - programy graficzne (PhotoShop 7.0)
24 luty 2004
  Animacja na stronie (Flash MX, Dreamweaver MX)
25 luty 2004
  Programy do tworzenia stron internetowych (np. Pajączek, FrontPage, ...)
26 luty 2004
  Przegląd serweró oferujących darmowe miejsca na strony www. FTP - konfiguracja
27 luty 2004
  Poczta elektroniczna - programy pocztowe (konfiguracja, możliwości)

     ..:: Dyskoteka ;) ::..
      Dnia 22 stycznia 2004 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowo-walentynkowa.
Klasy miały za zadanie przygotować plakaty, którymi udekorowano salę. W trakcie zabawy rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat walentynkowy.
Wygrały dziewczyny z kl. II c (Karolina, Jola, Jagoda i Sylwia). W nagrodę została im zadedykowana piosenka.
Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 16.00 - koncert życzeń dał poczatek wspaniałym tańcom. Dedykowane piosenki gimnazjaliści wybierali z list (tzw. love song) przygotowanych wcześniej przez Samorząd Uczniowski. Życzenia przekazywane przez Agatę trafiały do rozbawionych i zainteresowanych adresatów. Wśród nich było wielu naszych nauczycieli i rodziców, którym dziękujemy za przygotowanie dla nas sklepiku, gdzie można się było posilic w trakcie zabawy.
O godz. 21.30 zakończylismy dyskotekę a nasi koledzy i koleżanki z Załuża wrócili szczęśliwie do domu wcześniej zamówionym autokarem.

            B.M

  foto: D.J.    foto: D.J       ..:: Przy wigilijnym stole ::..
18 stycznia 2004 r. miało miejsce w Miejskim Domu Kultury spotkanie pod hasłem Przy wigilijnym stole.
Uczniowie naszej szkoły prezentowali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, recytowali utwory związane ze świętami, śpiewali kolędy i pastorałki - zachęcając również zgromadzonych licznie widzów do wspólnej kolędy.
W programie wystapił także zespół wokalno-instrumentalny Miejskiego Domu Kultury.
Organizatorzy przygotowali jednocześnie dobrą oprawę plastyczną spotkania, a publiczność otrzymywała przy wejściu na salę okolicznościowy folder, wraz ze śpiewnikiem kolęd.

Spotkanie zostało pozytywnie odebrane przez widzów, czego dowodem były liczne pochwały, oraz zachęta do organizowania takich imprez kulturalno-oświatowych.
 Rozmiar: 7491 bajtów   Rozmiar: 7491 bajtów   Rozmiar: 7491 bajtów 
 Rozmiar: 7491 bajtów   Rozmiar: 7491 bajtów   Rozmiar: 7491 bajtów 

     ..:: Konkursy przedmiotowe ::..

W eliminacjach szkolnych konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się do kolejnych etapów:

język polski

Przemek Kotliński - kl. 3E
Bartosz Szafran - kl. 3E
Marta Szutka - kl. 3B
Basia Kudyba - kl. 2C
Kamil Szpyt - kl. 3D
Martyna Klimkiewicz - kl. 3D
Edyta Nepelska - kl. 3E
Izabela Koczan - kl. 3B

Historia

Przemek Kotliński - kl. 3E
Rafał Liwerski - kl. 3E

Biologia

Joanna Pietrzycka - kl. 3E
Przemek Kotliński - kl. 3E

Matematyka

Martyna Klimkiewicz - kl. 3D
Izabela Koczan - kl. 3B
Bartosz Szafran - kl. 3E
Ewelina Zając - kl. 3E
Małgorzata Damm - kl. 3E
Przemek Kotliński - kl. 3E

Chemia

Rafał Liwerski - kl. 3E
Maciej Frant - kl. 3A

Geografia

Izabela Zaremba - kl. 2E
Aleksandra Furgała - kl. 3D
Piotr Sroczyk - kl. 2E
Bartosz Szafran - kl. 3E

Informatyka

Dawid Parafiński - 1C
Mateusz Karaś - 3E
Bartek Zarembski - 3E


Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy przeszli do następnego etapu i życzymy powodzenia - już w lutym

02 lutego 2004 - POLONISTYCZNY
03 lutego 2004 - HISTORYCZNY
04 lutego 2004 - BIOLOGICZNY
05 lutego 2004 - MATEMATYCZNY
09 lutego 2004 - CHEMICZNY
10 lutego 2004 - GEOGRAFICZNY
11 lutego 2004 - INFORMATYCZNY

 

     ..:: Newsy ::..
Inne nowości