Świętastyka

Saint Trek

strona głównafantastyka na wesoło

Saint Trek


Saint Trek

Wprowadzenie

Saint Trek IV

Trailer

Część I

Część II

Archiwum Inkwizycji

Rasy Heretyckie

Galeria Inkwizycji

Seriale

Deep Church 9

V.S.S. Pilgrim


powrót do Świętastyki
powrót do Saint TrekArchiwum Inkwizycji

Rasy Heretyckie

We wszechświecie napotkać można różne dziwne rasy chrześcijan, pogan, satanistów i wyznawców innych tajemniczych religii:


Ludzie - stworzenia Boże, naród wybrany i w ogóle to najlepsi

Klangoni - poganie, hałaśliwi bluźniercy, którzy ze względu na swe ciężkie zbroje poruszając się wydają specyficzny dźwięk, coś jak: "klang, klang, klang". Są to barbarzyńcy żyjący w społeczeństwie feudalnym, a ich celem jest zniszczenie Świętego Kościóła Powszechnego (Amen).

Vatykanie - pobożni chrześcijanie, kierujący się w swym życiu Świętą Logiką, pochodzą z planety Vatykan układu słonecznego i odznaczają się charakterystycznym poczuciem humoru (a raczej jego brakiem).

Tere-fere-ngi - wyznawcy Wielkiego Pieniądza, poganie grający wszystkim na nosie i na kieszeni, mają ogromne uszy i lubią się po nich drapać.

Kartazjanie - szaroskórzy sataniści uwielbiający gry hazardowe (szczególnie poker). Ich bronią są podstępne wyłożenia, a ich atutem jest brak skrupułów.

Zmienni - podstępni obcy o kształcie Nie Absolutnie tym SAmym. Zmienni wolą, aby nazywać ich zmiennikami i rządzą olbrzymim imperium gwiezdnym Dominionem w parafii Gamma. Są rasą bardzo łagodną. Nie zabiliby nawet baranka, chyba że by im podpadł rzecz jasna...

FORK - rasa okropnych, bluźnierczych, na pół zmechanizowanych żarłoków, którzy mają wszystkich na widelcu i podróżują ogromnymi statkami o kształcie kostek do rosołu lub w kształcie groszku. Aby ułatwić sobie pochłanianie ogromnych porcji pożywienia wszczepiają sobie widelce zamiast palców u rąk (niektórzy także u nóg). Jednak ich najgorszą cechą jest Wczesna Kolacja, która polega na wszczepianiu wrogom widelców w dłonie i zmuszaniu ich do ciągłego jedzenia, aż biedacy stają się FORKami. Kiedy więc na twój statek przyślą ładnie zapakowaną bombonierkę z liścikiem o następującej treści, strzeż się!

"Jesteśmy FORK. Opuście osłony i otwórzcie spiżarnie. Zostaniecie zjedzeni, wasz pokarm zostanie przyłączony do naszego. Wasza spiżarnia zostanie zaadoptowana, aby służyć do naszych celów. Obiad nie ma sensu. Wczesna Kolacja trwa. Dziękujemy za poświęconą nam uwagę. Smacznego."

MAKI - nie jest to wprawdzie rasa, a tylko organizacja, ale nie można jej po prostu nie wymienić w tym towarzystwie wrogów Kościoła. Maki są to kosmiczni handlarze narkotyków, jak nazwa wskazuje specjalizują się w kompocie ze słomy makowej oraz w produkcji innych konfitur. W skład organizacji wchodzą także biskupi-heretycy, którzy wyrzekli się Kościoła (głównym terenem działalności Maki są Dzikie Pola na zachód od Stacji Deep Church 9).

Rumulanie - techniczni mistrzowie, specjaliści w konstruowaniu maszyn destylacji, poganie i podstępni wrogowie Kościoła. Słyną z produkcji rumu i innych napojów wyskokowych (PIWO BEZALKOHOLOWE ;)).

TRYL - rasa opanowana przez dziwne i bardzo wredne pasożyty. Pasożyty atakując nowe ofiary wydają z siebie bojowy tryl.

Bajoranie - mało znany lud z maleńkiej, pełnej bajorek planety.

Dżem Hadar - rasa bluźnierczych wojowników pogańskich uzależnionych od narkotyku tentamcel biały. Są sługami Zmiennych i uważają ich za bogów (ależ pogańskie poglądy!).

Varkot - rasa warkoczących dziwaków, których jedynym (ten tam) celem jest dostarczanie Dżem Hadar tentamcelu białego. Są pomysłowi i potrafią czytać i pisać!

Hori-bori-bombori - dziwna pogańska rasa zamieszkująca Gwiezdną Parafię Delta. Noszą stalowe mundury, co świadczy o tym, że ciągle są na poziomie średniowiecznych rycerzy. Mają barbarzyński zwyczaj urządzania polowań paintball'a na kogokolwiek spoza Parafii Delta, kto znalazł się na "ich" terytorium. Nie wierzą oni w podstawową prawdę, że cały wszechświat należy do Boga, więc również w jakiś sposób do Kościoła.
Góra Strony

www.sfiction.of.pl
fantastyka na wesoło

hotel warsaw hotel krakau hotel cracow warszawa hotel hotele kraków noclegi pomorskie
Caracas hotels reservations Asuncion hotels reservations